Southern Region CATA Outstanding Young Member

1991 - Present

* Region Winner

** State Winner

1991

 Mike Clifford, Don Lugo                    

 Citrus Section

1991

 Mike Glover, El Centro                      

 Imperial Section

1991

 Greg Beard, Fullerton*                       

 Orange Section

1991

 Rhonda Fuller, Rubidoux                    

 Riverside Section

1992

 LaRae Humphrey, Highland                

 Antelope V Section

1992

 Craig Sievers, Pacific                          

 Citrus Section

1992

 Mike Campbell, Imperial                    

 Imperial Section

1992

 Greg Beard, Fullerton**                     

 Orange Section

1992

 Gina Boster, Norco                            

 Riverside Section

1992

 Doug Sehnert, Fallbrook                     

 San Diego Section

1993

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1993

 Lisa Simon, Chino*                            

 Citrus Section

1993

 John George, Calipatria                      

 Imperial Section

1993

 Paula Eisman, Covina                         

 Orange Section

1993

 Rhonda Fuller, Rubidoux                    

 Riverside Section

1993

 Doug Sehnert, Fallbrook                     

 San Diego Section

1994

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1994

 Kathy Gassen, Don Lugo                    

 Citrus Section

1994

 Mike Clifford, Fullerton*                    

 Orange Section

1994

 Rhonda Fuller, Rubidoux                    

 Riverside Section

1994

 Doug Sehnert, Fallbrook                     

 San Diego Section

1995

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1995

 Kathy Gassen, Don Lugo                    

 Citrus Section

1995

 Heather Doty, Palo Verde                  

 Imperial Section

1995

 Sheila McCabe, Fullerton**               

 Orange Section

1995

 Paula Eisman, Rubidoux                      

 Riverside Section

1995

 Don Dyer, El Capitan                         

 San Diego Section

1996

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1996

 Heather McDowell, Ayala                  

 Citrus Section

1996

 Charles Van Riper, Holtville                

 Imperial Section

1996

 Scott Worrell, Sunny Hills                   

 Orange Section

1996

 Brian Kantner, Jurupa Valley              

 Riverside Section

1996

 Doug Sehnert, Fallbrook*                   

 San Diego Section

1997

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1997

 Tim Wickersheim, Serrano                  

 Citrus Section

1997

 Charles Van Riper, Holtville                

 Imperial Section

1997

 Scot Worrell, Sunny Hills                    

 Orange Section

1997

 Regina Linton, Norte Vista                  

 Riverside Section

1997

 Doug Sehnert, Fallbrook*                   

 San Diego Section

1998

 Cathy Rizza, Palmdale                        

 Antelope V Section

1998

 Troy Van Bavel, Lucerne Valley         

 Citrus Section

1998

 Charles Van Riper, Holtville                

 Imperial Section

1998

 Kimberly Smith, Buena Park               

 Orange Section

1998

 Melissa Flory, Jurupa Valley               

 Riverside Section

1998

 Dave McCreery, Fallbrook*               

 San Diego Section

1999

 Kathy Rabinovitz, Littlerock                

 Antelope V Section

1999

 Troy Van Bavel, Lucerne Valley         

 Citrus Section

1999

 Deanna Elmer, Holtville                       

 Imperial Section

1999

 Scot Worrell, Sunny Hills                    

 Orange Section

1999

 Melissa Flory, Jurupa Valley*             

 Riverside Section

1999

 Alex Hess, Fallbrook                          

 San Diego Section

2000

 Shawna Simmons                               

 Antelope V Section

2000

 Troy Van Bavel*                                

 Citrus Section

2000

 Johnny Esquer, Calexico                     

 Imperial Section

2000

 Scot Worrell, Sunny Hills                    

 Orange Section

2000

 Melissa Flory, Jurupa Valley               

 Riverside Section

2000

 Alex Hess, Fallbrook                           

 San Diego Section

2001

 Carol Anne Windsor, Serrano             

 Citrus Section

2001

 Johnny Esquer, Calexico                     

 Imperial Section

2001

 Kim Wrona Miller, Sunny Hills

 Orange Section

2001

 Robin Grundmeyer, Norco & Diane Parker, Rubidoux

 Riverside Section

2001

 Alex Hess, Fallbrook *                       

 San Diego Section

2002

 Shawna Simmons, Palmdale*

 Antelope V Section

2002

 Deanna Elmer, Holtville

 Imperial Section

2002

 Kim Wrona-Miller, Mission Viejo

 Orange Section

2002

 Robin Grundmeyer, Norco

 Riverside Section

2002  Sara Bogner, Vista**  San Diego Section
2003  Laurie McCormick, Chino

 Citrus Section

2003  Amy Tomlinson, Holtville

 Imperial Section

2003  KC Randall, Sunny Hills

 Orange Section

2003  Margaret Chapman, Fallbrook*  San Diego Section
2004  Amy Tomlinson, Holtville  Imperial Section
2004  KC Brown, Sunny Hills  Orange Section
2004  Carole Lindsey, Norco*  Riverside Section
2004  Margaret Chapman, Fallbrook  San Diego Section
2005  Neil Love, Antelope Valley  High Desert Section
2005  Amy Tomlinson, Holtville*  Imperial Section
2005  KC Brown, Sunny Hills  Orange Section
2005  Margaret Chapman, Fallbrook  San Diego Section
2006  Neil Love, Antelope Valley  High Desert Section
2006  Amy Tomlinson, Holtville*  Imperial Section
2006  Aaron Nering, Fullerton  Orange Section
2006  Desiree Trapp, La Sierra  Riverside Section
2006  Marc Reyburn, Escondido  San Diego Section
2007  Neal Love, Antelope Valley  High Desert Section
2007  Amy Tomlinson, Holtville*  Imperial Section
2007  Aaron Nering, Fullerton  Orange Section
2007  Desiree Trapp, La Sierra  Riverside Section
2007  Marc Reyburn, Escondido  San Diego Section
2008  Rochelle Richmond, Littlerock  High Desert Section
2008  Emillee Callens, Imperial  Imperial Section
2008  Mary Kerr, Sunny Hills  Orange Section
2008  Aaron Nering, Heritage*  Riverside Section
2009 Markie Severston, Calexico*  Imperial Section
2009 Mary Kerr, Sunny Hills  Orange Section
2009 Maria Razo, Perris  Riverside Section
2009 Marc Reyburn, Escondido  Orange Section
2010 Maria Rangel-Cozens, Holtville  Imperial Section
2010 Mary Kerr, Buena Park*  Orange Section
2010 Ralph Mosqueda, Hemet  Riverside Section
2011 Maria Rangel-Cozens, Holtville  Imperial Section
2011 Mary Kerr, Sonora*  Orange Section
2011 Shaina Rushing, Hertiage  Riverside Section
2012 Maria Rangel-Cozens, Holtville*  Imperial Section
2012 Angie Seamon, Covina  Orange Section
2013 Brian Kim, Westminster  Orange Section
2013 Jeremiah Perotti*  Riverside Section
2013 Alyson Tulloch  San Diego Section
2014 Lindsey Cox, Holtville  Imperial Section
2014 Angie Bacon, Covina*  Orange Section
2014 Cesar Lopez, Indio  Riverside Section
2014 Alyson Tulloch, Ramona  San Diego Section
2015 Mary Ann Maxfield, Blythe  Imperial Section
2015 Brian Kim, Sunny Hills*  Orange Section
2015 Cesar Lopez, Indio  Riverside Section
2015 Alyson Tulloch, Ramona  San Diego Section
2016 Sarah Huss, Serano  High Desert Section 
2016 Lindsey Cox, Holtville  Imperial Section
2016 Kelsey Haiber, La Habra  Orange Section
2016 Maggie Maratsos, Heritage*  Riverside Section
2016 Alyson Connolly, Ramona  San Diego Section
2017 Kaylene Maize, Serrano  High Desert Section 
2017 Lindsey Cox, Holtville  Imperial Section
2017 Brian Kim, Sunny Hills Orange Section
2017 Maggie Maratsos, Hertiage* Riverside Section