Southern Region
State Degree Recipients

 



 

Ashley Abel, San Jacinto
Christine Allard, Indio
Brian Ankerman, Fallbrook
Sara Arnold, Vista
Elizabeth Aylward, Warner Springs
Kristin Bandy, El Capitan
Erica Barioni, El Centro - Southwest
Maria Guadalupe Batrez, Fullerton
Brittany Beauchamp, La Habra
Chris Bedwell, Escondido
Krista Birmingham, San Jacinto
Claire Boeck, El Capitan
Jessica Bonaime, San Jacinto
Alan Bornt, Holtville
Emily Brown, Jurupa Valley
Jennifer Bruckner, Quartz Hill
Cedar Bryan, Lake Elsinore
Brandi Burnett, Brawley
Casey Burroughs, La Habra - Sonora
Dustin Byers, Lake Elsinore
Mattie Carmack, El Capitan
Ashleigh Cassidy, Mission Viejo
Hanna Chong, Fullerton - Sunny Hills
Tami Church, Hemet - West Valley
Anita Claverie, Calexico
Shari Cocke, Norco
Ivan Copado, Riverside - Norte Vista
Crystal Cortez, Calexico
Ariel Nicole Cortez, Calipatria
Christopher Cosme, Fallbrook
Ashley Dahm, Fullerton
Sean Daly, Oceanside-El Camino
Felicia Darnold, Quartz Hill
Daniel Darter, Mission Viejo
Elizabeth Davis, Mission Viejo
Ryan Dehoop, Riverside - La Sierra
Simon Derma, Imperial
Justin DeTellem, Valley Center
Melody Dickinson, Quartz Hill
Jocelyn Diez, Holtville
Natalie Dinneny, Fallbrook
Tony Doerrer, Oceanside-El Camino
Chelsea Dow, Escondido
Lindsay Dryer, Ramona
Jonathon Embury, Escondido - San Pasqual
Karina Encarnacion, Calipatria
Jesus Espinoza, Calexico
Sara Faulk, Mountain Empire
Ashley Ann, Feigel, Julian
Jerika Finnell, Imperial
Michael Ford, Blythe - Palo Verde Valley
Jessica Freeman, Holtville
Bobbie Jean Freeman, Warner Springs
Rochelle Freitas, El Centro - Southwest
Brandon Garrett, Blythe - Palo Verde Valley
Katelyn Gay, El Capitan
Jessica Gehring, Norco
Josue Gonzalez, Chino - Don Lugo
Lawrence A. Graak, Hesperia
Junell Grijalva, Calexico
Nikki Gross, Chino - Don Lugo
Daniel Guy, Riverside - La Sierra
Ariana Guzman, Ramona
Cory Hassler, Quartz Hill
Jory Hawkins, Riverside - Norte Vista
Megan Hayden, El Capitan
Jorge Heras, Calexico
Irma Heras, Calexicto
Jackie Hesselgesse, San Jacinto
Adam Holland, Lake Elsinore
Christopher M. Hollis, Jurupa Valley
Thomas Hostetler, El Capitan
Angelica Hurtado, Calipatria
Ronald James, Phelan - Serrano
Melanie Jarvis, Lake Elsinore
Bryce Johnson, Phelan - Serrano
Jacob Jones, Imperial
Jessica Kelly, Hemet - West Valley
Roxana Kahn, Mission Viejo
Brittany Kirchmeier, Fallbrook
Jackie Lara, Quartz Hill
Lisha Larsen, Rubidoux
Darren Leach, Oceanside - El Camino
Riley Leaverton, El Capitan
Wendy Lewey, Mission Viejo
Jenipher Leyva, Calexico
Julie Lizarraga, Calexico
Russell Luna, Lake Elsinore
Amanda Malhiot, Lake Elsinore
Rhonda Mancini, Oceanside - El Camino
Matthew March, Lake Elsinore
Ernesto Marcial, San Jacinto
Dominguez Maribel, Brawley
Paula Martinez, Ramona
Keyera Massar, Fullerton
Carra Mathewson, Fontana
Hope McCormick, El Capitan
Preston McFadden, El Capitan
Brooke McGee, Imperial
Laura McGinnis, Lucerne Valley
Mandy McGuffie, Mountain Empire
Megan McInnis, Fullerton - Sunny Hills
John McIntosh, Palmdale
Michael McIntosh, Palmdale
Kimberly McQuown, Hemet - West Valley
Jacob Meacham, Littlerock
Leeanna Menchaca, Calexico
Lisa Mendoza, Brawley
Sherry Miller, Ramona
Christopher Mills, Fullerton
Lori Mitchell, Holtville
Michael Mora, Holtville
Brittany Moreland, Rubidoux
Brian Morgan, Julian
Justin Moritz, Chino - Don Lugo
Allan Moss, Escondido - San Pasqual
Mary Ann Mullion, Blythe - Palo Verde Valley
Eddie Munoz, Riverside - La Sierra
Alan Murphy, El Capitan
Clara Navaro, Winterhaven - San Pasqual Valley
Dawn Nelson, Fontana
Allen Nelson, Holtville
Tien Nguyen, Fullerton - Sunny Hills
Trevor Justin Norton, Ramona
Jorge Nunez, Winterhaven - San Pasqual Valley
Austen Palmer, Mission Viejo
Eric Palmer, San Jacinto
Felipe Patino, Holtville
Ryan Pauley, Rosamond
Amanda Perez, Mission Viejo
Kristi Perkins, Escondido - San Pasqual
Joseph Phillips, Lake Elsinore
Sarah Phillips, Oceanside - El Camino
Kaitlyn Pickett, Mountain Empire
Elizabeth Piert, Littlerock
Tim Pietila, Warner Springs
Samantha Pollett, Ramona
Cassandra Ponce, Fallbrook
Kathryn Anne Potocny, Vista
Dominica Prestininzi, Fallbrook
Michael Price, La Habra - Sonora
Victor Ramirez, Calexico
Alex Ramirez, Riverside - La Sierra
Meghan Ramsey, Quartz Hill
Matthew Reed, La Habra
Monica Reyna, Fontana
Joshua Rhodes, El Capitan
Naomi Richards, Chino
Nickolas Riddle, Lucerne Valley
Shaun Riley, Fullerton - Sunny Hills
Carolyn Rodriguez, Imperial
Armando Rodriguez, San Marcos
Maricela Ruiz, Calexico
Juan Carlos Ryan, Calexico
Anna Salazar, Calipatria
Ramona Salazar, Calipatria
Veronica Salcedo, Indio
Josh Sarver, La Habra - Sonora
James Savage, Riverside - Norte Vista
Audra Scates, Poway
Paul Rafael Scott, Calexico
Karla Servin, Calexico
Jessica Sowa, Vista
Shawn Stinson, Lake Elsinore
Heather Stout, Littlerock
Kaylee Stroschein, Blythe - Palo Verde Valley
Bryce Swaim, El Capitan
Catherine Swim, Hemet - Wet Valley
Sierra Thomas, San Marcos
Lindsey Tulloch, Mountain Empire
Shawna Tutt, El Capitan
Nichole Underwood, Palmdale
Abraham Vandiver, Imperial
Diana Vasquez, Phelan - Serrano
Courtney Vereker, El Capitan
Marco Villegas, Calexico
Tyler Weeks, Blythe - Palo Verde Valley
Alison Whipple, Fullerton - Sunny Hills
Staci White, Mountain Empire
Jessica Whitmore, La Habra
Robert James Whittacker, Hesperia
Tony Wiessmer, Hemet - West Valley
Robert Williams, Fullerton
Jonathon Wyse, La Habra - Sonora
Guadalupe Zemeno, Riverside - La Sierra

2004 - Southern Region Agricultural Education