San Diego Section
Contest Results
2004-2005

Novice Opening/Closing Ceremonies  
 Place Chapter     Outstanding Member
  1st Warner Springs B     Secretary
  2nd Orange Glen A     Vice President
  3rd Warner Springs A     President
  4th Ramona     Vice President
  5th El Capitan B     Vice President
  6th Escondido     Secretary
  7th El Capitan A     Secretary
  8th Orange Glen B     Vice President
  9th Fallbrook A     Vice President
 10th Vista A     Secretary
 11th Fallbrook B     Sentinel
 12th Mt. Empire     Vice President
 13th San Marcos     Treasurer
 14th Vista B     Reporter
 15th Valley Center     Reporter

Advanced Opening/Closing Ceremonies  
 Place Chapter     Outstanding Member
  1st Mt. Empire     Treasurer
  2nd Fallbrook     Sentinel
  3rd Escondido     Sentinel
  4th Warner Springs     Secretary
  5th Ramona     Reporter
  6th Julian     Vice President
  7th Poway     Sentinel
  8th Orange Glen     Sentinel
  9th Valley Center     Vice President
 10th Vista     Reporter
 11th El Capitan     Reporter
 12th San Marcos     Reporter
 13th San Marcos     Vice President

Creed Recitation  
  1st Alexa Stanton, El Capitan
  2nd Kelly Ann Cavaretta, Fallbrook
  3rd Ashley Barnes, Escondido
  4th Lindsey Hood, El Capitan
  5th Mick Wigler, Warner Springs

Job Interview  
  1st Allison Carnett, Escondido
  2nd Lindsey Dreyer, Ramona
  3rd Jennifer Brown,
  4th Erin Jones, Fallbrook
  5th Ashley Cole, El Capitan

Novice Prepared Public Speaking  
  1st Colton Salaz, El Capitan
  2nd Jessica Eby, El Capitan
  3rd Pedro Rodriguez, San Marcos

Advanced Prepared Public Speaking  
  1st Megan Roland, El Capitan
  2nd Vikki Hoveln, Vista
  3rd Jane Lyon, Escondido
  4th Holly Hood, El Capitan
  5th Jessica Groleau, San Marcos

Novice Extemporaneous Speech  
  1st Alex Swanson, Warner Springs
  2nd Cody Bray, Ramona
  3rd Chelsea Keane, Warner Springs

Advanced Extemporaneous Speech  
  1st Chris Bedwell, Escondido
  2nd Bobbi Jean Freeman, Warner Springs
  3rd Chance Salaz, El Capitan
  4th Katherine Leamara, Fallbrook
  5th Tyler Sheets, San Marcos

Novice Parliamentary Procedure  

  1st Fallbrook
  2nd Escondido
  3rd El Capitan
  4th Orange Glen

Advanced Parliamentary Procedure  
  1st Fallbrook
  2nd El Capitan - A
  3rd Escondido
  4th El Capitan - B
  5th Ramona
  6th El Camino

Best Informed Greenhand  
  1st Caitlyn Banegas, Ramona
  2nd Ryan Rico, Fallbrook
  3rd Alexia Stanton, El Capitan
  4th Maggie Maratos, Fallbrook
  5th Kendall Hutchins, Ramona

Chapter Best Informed Greenhand  
  1st Fallbrook
  2nd Ramona
  3rd El Capitan
  4th San Marcos
  5th Vista

COOP Quiz  
  1st Kaitlyn Pickett, Mtn. Empire
  2nd Chris Bedwell, Escondido
  3rd Darren Leach, El Camino
  4th Stephan Daly, Vista
  5th Mike Ross, El Capitan

Chapter COOP Quiz  
  1st Mt. Empire
  2nd El Capitan
  3rd Escondido
  4th Vista
  5th El Camino
 

Copyright 2013