Riverside Section
Contest Results
2006-2007

Novice Opening/Closing Ceremonies  
Gold Rubidoux
  Rubidoux 2
  Jurupa Valley 2
Silver La Sierra
  Jurupa Valley 1
  Norco
  Indio

Novice Opening/Closing Individuals  
  President Jurupa Valley 2
  Vice President Rubidoux 1
  Secretary La Sierra
  Treasurer Rubidoux 1
  Reporter Rubidoux 2
  Sentinel Jurupa Valley 1

Advanced Opening/Closing Ceremonies  
Gold Rubidoux
Silver West Valley
  Norte Vista
  Jurupa Valley
  Martin Luther King

Open Opening/Closing Individuals  
  President Jurupa Valley
  Vice President West Valley
  Secretary Rubidoux
  Treasurer Martin Luther King
  Reporter Norte Vista
  Sentinel Rubidoux

Officer Opening/Closing Ceremonies  
Gold Rubidoux
  Norte Vista
  Jurupa Valley
  Martin Luther King
Silver La Sierra
  Perris
  Norco
  Indio
  Coachella Valley
  West Valley
  Hemet

Officer Opening/Closing Individuals  
  President Martin Luther King
  Vice President Hemet
  Secretary Indio
  Treasurer Rubidoux
  Reporter Jurupa Valley
  Sentinel Norte Vista

Job Interview  

1st Jeremy Eger - La Sierra
2nd Kyle Panzer - Norco
3rd Ashley Doyle - Rubidoux
4th Daniel Quintero - Rubidoux
5th Allison Gephart - Norco

Novice Job Interview  

1st Amanda Beers - Rubidoux
2nd Jesse Camerena - Indio
3rd Kyle DeCew - Norte Vista
4th Andrea Doyle - Rubidoux
5th Cassey Imhoof - Hemet

Creed Recitation  

1st Rocio Rico, Norco
2nd Crystal Galvan , Rubidoux
3rd Jacob Lauritzen, Indio
4th Stephanie Rice, Hemet
5th Alissa Lowe, Norco

Novice Prepared Public Speaking  
  None

Advanced Prepared Public Speaking  
1st Levy Randolph, Hemet
2nd Eric Hamren, Jurupa Valley
3rd Kayla Reece, Norco
4th Brittany Parham, Jurupa Valley
5th Ryhannon Young, Rubidoux

Novice Extemporaneous Speech  
1st Casey Imhoof, Hemet
2nd Kari Roripaugh, Hemet

Advanced Extemporaneous Speech  
1st Kevin O'Connor, La Sierra
2nd Ayssa Rose, Rubidoux
3rd Brittany Nolan, West Valley
4th Gabe Vivian, Rubidoux
5th Raymond Cun, Hemet

Novice Parliamentary Procedure  

1st Jurupa Valley

Advanced Parliamentary Procedure  
1st Jurupa Valley
2nd Hemet

Best Informed Greenhand  
1st Adrian Chacon, Norte Vista
2nd Stephanie Rice, Hemet
3rd Chrystal Galvan, Rubidoux
4th Jacob Lauritzen, Indio
5th Kaitlyn Miller, Hemet

Chapter Best Informed Greenhand  
1st Hemet
2nd Indio
3rd Jurupa Valley
4th West Valley
5th La Sierra

Chapter COOP Quiz  
1st Perris
2nd Norte Vista
3rd Elsinore
4th Hemet
5th Coachella Valley

COOP Quiz  
1st Karissa Wagoner, Perris
2nd Jason Espinoza, Norte Vista
3rd Matt Stewart, Perris
4th Angelica Refugio, Perris
5th Ben Iveson, Elsinore

Copyright 2013