San Diego Section
Contest Results
2006-2007

Novice Opening/Closing Ceremonies  
 Place Chapter - Outstanding Officer
  1st Escondido A - Vice President
  2nd Fallbrook B - President
  3rd Warner Springs - President
  4th El Capitan B - Vice President
  5th Fallbrook A - Treasurer
  6th El Capitan A - Vice President
  7th Escondido B - Reporter
  8th Valley Center - Treasurer

Advanced Opening/Closing Ceremonies  
 Place Chapter - Outstanding Officer
  1st Escondido - Vice President
  2nd Fallbrook - President
  3rd Warner Springs - Secretary
  4th Valley Center - Secretary
  5th San Marcos - Vice President
  6th Poway - Vice President
  7th Orange Glen - President
  8th Vista - Secretary
  9th Mtn. Empire - President
10th Julian - Reporter
11th El Capitan - Treasurer
12th San Pasqual - Secretary
13th Ramona - President
14th El Camino - Vice President
15th All Tribes - Secretary

Open Division -  Opening/Closing Ceremonies  

 Place Chapter - Outstanding Officer
  1st Fallbrook - President
  2nd Warner Springs - President
  3rd El Capitan - Vice President
  4th Escondido - Vice President
  5th Ramona - Vice President
  6th Valley Center - Vice President

Creed Recitation  

1st Wade Colburn, Fallbrook
2nd Kamisha Hensley, Julian
3rd Estafania Margarito, El Capitan
4th Desiree Nihart, Ramona
5th Raquel Haller, Escondido

Job Interview  
1st Taelor Robertson, Escondido
2nd Maddie Maximo, Mtn. Empire
3rd Ashley Miller, Fallbrook
4th Ashley Broking, Julian
5th Saralyn Gay, El Capitan

Novice Prepared Public Speaking  
1st Addie Dyer, El Capitan
2nd Brittany Johnson, Ramona
3rd Sean Johnson, El Capitan

Advanced Prepared Public Speaking  
1st Maggie Maratsos, Fallbrook
2nd Ashley Nihart, Ramona
3rd Samantha Gibson, Escondido
4th Lisa Morgan, Julian
5th Colton Salaz, El Capitan

Novice Extemporaneous Speech  
1st Tami Tharp, Vista
2nd April Barrera, San Marcos

Advanced Extemporaneous Speech  
1st Tatiana Prestininzi, Fallbrook
2nd Chris Cowey, Escondido
3rd Carla Boeck, El Capitan
4th Ashley Barnes, Escondido
5th Kyle Wimmer, Ramona

Novice Parliamentary Procedure  

1st Escondido
2nd Fallbrook
3rd El Capitan

Advanced Parliamentary Procedure  
1st Fallbrook A
2nd El Capitan A
3rd El Capitan B
4th Ramona
5th El Camino
6th Fallbrook B
7th Escondido

Best Informed Greenhand  
1st Wade Colburn, Fallbrook
2nd Thomas Harker, Fallbrook
3rd Raquel Valdibieso, Escondido
4th Jeanette Pun, Fallbrook
5th Dulce Balderas, Fallbrook

Chapter Best Informed Greenhand  
1st Fallbrook
2nd Escondido
3rd Poway
4th El Camino

COOP Quiz  
1st Erik Diaz, El Camino
2nd Daniel Rivas, Vista
3rd Lindsey Baugh, El Camino
4th Monica Rodriguez, El Capitan
5th Kyle Wimmer, Ramona

Chapter COOP Quiz  
1st El Camino
2nd El Capitan
3rd Poway
4th Ramona
5th Escondido

Copyright 2013