Norte Vista
Field Day Results

2008

 



 

Farm Records High Individuals
1 Maddie Maximo Mtn Empire
2 Addie Dyer El Capitan
3 Alexa Stanton El Capitan
4 Dakota Philbert Fallbrook
5 Britnee Andrzejewski Norte Vista
6 Jeannette Patino Calexico
7 Tatiana Prestininzi Fallbrook
8 Adrianna Chacon Norte Vista
9 Raquel Varela Fallbrook
10 Ana Ramirez Calexico

 

Farm Records High Team

1

Fallbrook

2

Calexico

3

Norte Vista

4

El Capitan

5

Mtn Empire

Vegetable Contest High Individuals  

1 Jake Vivar Fallbrook
2 Molly Schuller Fullerton
3 Whitney Andrews Jurupa Valley
4 Ashley Stanley Jurupa Valley
5 Wade Coburn Fallbrook
6 Dakota Stewart Fullerton
7 Teddy Torres Norte Vista
8 Krystal Beitler Jurupa Valley
9 Megan Cromwell Fullerton
10 Joseph Jaurigue Bloomington

Vegetable Contest High Teams   
1 Jurupa Valley
2 Fullerton
3 Fallbrook
4 Bloomington
5 Norte Vista

Light Horse High Individuals  
1 Katie Doyle Rubidoux
2 Taylor Zumstein Fallbrook
3 Bradleigh Rutherford Rubidoux
4 Megan Johnson Rubidoux
5 Heather Lopez Hemet
6 Jorge Vasquez Rubidoux
7 Noelle Garcia Fallbrook
8 Vanessa LeMasters Jurupa Valley
9 Sarah Morris Poway
10 Michael Hernandez Mountain Empire


Light Horse High Teams  

1

Rubidoux Team A

2

Jurupa Valley

3

Rubidoux Team B

4

Poway

5

Hemet


BIG High Individuals  

1

Rebecka Hebb

Fallbrook

2

Torrin Sampson

Fallbrook

3

Michelle Garcia

Fullerton

4

Adrianna Ochoa

Fallbrook

5

Shelby Roberts

Poway

6

Sergio Vargas

Elsinore

7

Victoria Payne

Jurupa Valley

8

Briana Martinez

Rubidoux

9

Ruan Leslie

Calexico

10

Emily Jarvis

Poway


BIG High Teams  

1 Fallbrook
2 Poway
3 Fullerton
4 Jurupa Valley
5 Rubidoux

Specialty Animal High Individuals  
1 Kelsey Adams Fallbrook
2 Montana Ortega Jurupa Valley
3 Brooke Siebert Poway
4 Nick Wyland Fallbrook
5 Hannah Binstead Fallbrook
6 Cassie Von Nordheim Poway
7 Christine Russell Fallbrook
8 Jacob Tupper Poway
9 Amber Trah Jurupa Valley
10 Amanda Flores Jurupa Valley


Specialty Animal High Teams  

1

Fallbrook Team A

2

Jurupa Valley Team A

3

Poway Team A

4

Fallbrook Team B

5

Poway Team B


Floriculture High Individuals  

1

Lillian Vasquez

Fullerton

2

Jeff Hillman

Fullerton

3

Sam Ford

El Capitan

4

Samantha Eccles

Jurupa Valley

5

Cassey Imhoof

Hemet

6

Brittany Kane

Jurupa Valley

7

Laurel Skinner

Fullerton

8

Jacob Nering

Fullerton

9

Vanessa Rios

Jurupa Valley

10

Blanca Leos

Fallbrook


Floriculture High Teams  
1 Fullerton
2 Jurupa Valley Team A
3 El Capitan
4 Fallbrook Team A
5 Hemet

Livestock High Individuals  
1 Andra Doyle Rubidoux
2 Maria Sanchez Warner Springs
3 Vanessa Janssen Don Lugo
4 Nicole Baker Fallbrook
5 Oscar Villanueva Calexico
6 Sean Robinson El Capitan
7 Andrea Melchor Rubidoux
8 Ali Morgan El Capitan
9 Katelyn Chapman Norte Vista
10 Jared Stubbs-Hall Westminister

Livestock High Teams  
1 Don Lugo
2 El Capitan
3 Rubidoux Team A
4 Warner Springs
5 Fallbrook

Small Engines High Individuals  
1 Casey Bushel Warner Springs
2 Mickey Guidry San Marcos
3 Brian Vanderlaan Warner Springs
4 Thomas Yocum Don Lugo
5 Karina Perez Warner Springs
6 Matt Barrales Don Lugo
7 Gustavo Sanchez Don Lugo
8 Alana Matthews Don Lugo
9 Dina Davis San Marcos

Small Engines High Teams  
1 Warner Springs
2 Don Lugo

2008 - Southern Region Agricultural Education