Norte Vista
Field Day Results

2009

 



 

Nursery/Landscape Individuals

1st

Mags Andreoli

Fallbrook

2nd

Janette Sanchez

Heritage

3rd

Noelle Murphy

Fallbrook

4th

Peter Hernandez

Sunny Hills

5th

Toren Sampson

Fallbrook

6th

Leslie Rivas

Sunny Hills

7th

Morgan Caiter

San Marcos

8th

Tona Mejia

Fallbrook

9th

Kiersten Gier

Sunny Hills

10th

Luis Arias

Heritage

 

Nursery/Landscape Teams

1st

Fallbrook

2nd

Sunny Hills

3rd

Heritage

4th

San Marcos

Farm Records High Individuals

1st Maddie Maximo Mountain Empire
2nd Jose Valdez Calexico
3rd Kaley Ruiz Calexico
4th Raquel Varela Fallbrook
5th Dylan Castillo Calexico
6th Britnee Andrzejewski Norte Vista
7th Daniel Covarruias Calexico
8th Carolina Dvorak Fallbrook
9th Adrianna Chacon Norte Vista
10th Tara Glidden Fallbrook

 

Farm Records High Teams

1st Calexico
2nd Fallbrook
3rd Norte Vista
4th Mountain Empire

 

Vegetable Contest High Individuals  

1st

Molloy Schuller

Fullerton

2nd

Jake Vivar

Fallbrook

3rd

Dakota Stewart

Fullerton

4th

Dorothy Thatje

Jurupa Valley

5th

Donald Voltz

Norte Vista

6th

Krystal Bietler

Jurupa Valley

7th

Ashley Stanley

Jurupa Valley

8th

Wade Colburn

Fallbrook

9th

Joel Sanchez

Norte Vista

10th

Maddy Schuller

Fullerton


Vegetable Contest High Teams   

1st Fullerton
2nd Jurupa Valley
3rd Fallbrook
4th Norte Vista
5th El Camino


Light Horse High Individuals  

1st

Katie Doyle

Rubidoux

2nd

Crystal Galvan

Rubidoux

3rd

Jessica Abbott

Jurupa Valley

4th

Vanessa LeMasters

Jurupa Valley

5th

Laura Rey

Jurupa Valley

6th

Sandra Frederick

Norte Vista

7th

Jenna Champlain

El Capitan

8th

Brittany Kelley

Don Lugo

9th

Tiffanie Zeller

San Jacinto

10th

Daniela Mendoza

Rubidoux


Light Horse High Teams  

1st

Rubidoux

2nd

Jurupa Valley

3rd

El Capitan

4th

El Camino

5th

Don Lugo


BIG High Individuals  

1st Maria Cervantes Warner Springs
2nd Sara Riddick Fallbrook
3rd Carlos Martinez Fallbrook
4th Alex Baron Westminster
5th Cassie Philley Fallbrook
6th Brittnie Boyd Fallbrook
7th Azucena Gonzalez Fallbrook
8th Cynthia Flores Jurupa Valley
9th James Donnelly Warner Springs
10th Clint Jerome Norte Vista


BIG High Teams  

1st Fallbrook
2nd Warner Springs
3rd Westminster
4th Rubidoux
5th Jurupa Valley


Specialty Animal High Individuals  

1st Kelsey Adams Fallbrook
2nd Alex Manrasiak Poway
3rd Christine Russell Fallbrook
4th Hannah Binsted Fallbrook
5th Desiree Gonzalez Sunny Hills
6th Victoria Fosdick Poway
7th Emily Andrews Jurupa Valley
8th Shelley Roberts Poway
9th Amanda Flores Jurupa Valley
10th Carlos Martinez Fallbrook


Specialty Animal High Teams  

1st Fallbrook A
2nd Poway
3rd Fallbrook B
4th Sunny Hills
5th Jurupa Valley


Floriculture High Individuals  

1st Sam Ford El Capitan
2nd Karissa Krystal Jurupa Valley
3rd Vanessa Rios  Jurupa Valley
4th Brittany Kane Jurupa Valley
5th Paige Oustafson El Capitan
6th Breeanna Roland El Capitan
7th Elizabeth Cornejo Jurupa Valley
8th Loral Skinner Fullerton
9th Jeanette Pun Fallbrook
10th Cassey Imhoof Hemet


Floriculture High Teams  

1st Jurupa Valley A
2nd El Capitan
3rd Fallbrook A
4th Jurupa Valley B
5th Hemet


Livestock High Individuals  

1st

Juan Ruan

Calexico

2nd

Amanda Beers

Rubidoux

3rd

Andrea Doyle

Rubidoux

4th

Marcela Zhou

Calexico

5th

Alec Baron

Westminster

6th

Tyler Miley

San Jacinto

7th

Mike Galvan

Rubidoux

8th

Brenda Diaz

Westminster

9th

Willy Quezada

Norte Vista

10th

Mike Nyland

El Capitan


Livestock High Teams  

1st Rubidoux
2nd Calexico
3rd Westminster
4th Norte Vista
5th El Capitan


Small Engines High Individuals  

1st Sean Lynch Warner Springs
2nd Brian Vanderlaan Warner Springs
3rd Jacob Norte Warner Springs
4th J.D. Donnelly Warner Springs
5th Karina Perez Warner Springs


Small Engines High Teams  

1st Warner Springs A
2nd Warner Springs B

 


2009 - Southern Region Agricultural Education