Norte Vista
Field Day Results
2013


BIG High Individuals  

1st

Armando Nevarez Holtville

2nd

Amber Thompson Heritage

3rd

Jocelyn Ornelas Heritage

4th

Birh Diep Westminster

5th

John Tamayo Holtville

6th

Ashley Reilly Heritage

7th

Alexander Gallardo Indio

8th

Bryan Vega Holtville

9th

Madison Dollarhide Rubidoux

10th

Jade Towner Rubidoux


BIG High Teams  

1st Holtville
2nd Heritage
3rd Perris
4th Westminster
5th Rubidoux

 

Farm Records High Individual

1st

Jessica Frisbie El Capitan

2nd

Isaac Varela Fallbrook

3rd

Hector Angulo Calexico

4th

Megan Myers Mountain Empire

5th

Rosa Rivera El Capitan

6th

Alex Curiel Mountain Empire

7th

Guillermo Hernandez Calexico

8th

Simry Argon Calexico

9th

Sabrena Rouse Fallbrook

10th

Jesus Niebela Calexico

 

Farm Records High Teams

1st El Capitan
2nd Calexico
3rd Mountain Empire
4th Fallbrook
5th Norte Vista

 

Floriculture High Individuals  

1st

Katy Stoffel Hemet

2nd

Ashlen Jordan El Capitan

3rd

Cody Coyle Fallbrook

4th

Brianna Wilmoth Norco

5th

Fernando Nunez Indio

6th

Eileen Desmond Norco

7th

Jennifer Samaguey Indio

8th

Savannah Schwellinger Perris

9th

Terra Monteiro San Pasqual

10th

Sydney Owensby Norco


Floriculture High Teams  

1st Norco A
2nd Indio A
3rd Antelope Valley A
4th Fallbrook
5th San Pasqual

 

Light Horse High Individuals

1st

Katy Yuelapwan Hemet

2nd

Kayla Rumley El Capitan

3rd

Sarah Contreros Poway

4th

Katie Fernandes Hemet

5th

Kealona Leonui Poway

6th

Alysha Toomey Hemet

7th

Jade Miner Mountain Empire

8th

Erin Bleucher Poway

9th

Carolyn Kravitz Mountain Empire

10th

Nicole Booton Escondido

 

Light Horse High - Teams

1st

Hemet

2nd

Poway

3rd

Mountain Empire

4th

Escondido

5th

Rubidoux

 

Livestock - Individuals

1st

Chantelle Barlow Sonora

2nd

Jordyn Rodriguez Sonora

3rd

Calle Hinkle Grove

4th

Ruby Krause Grove

5th

Cassandra Vos Sonora

6th

Natalie Ramirez Calexico

7th

Karissa Gilmore El Capitan

8th

Emily Herzog Calexico

9th

Brandon Voltz Norte Vista

10th

Justin Phillips Mountain Empire

 

Livestock - Teams

1st

Sonora

2nd

Grove

3rd

Calexico
4th San Jacinto
5th Norte Vista

 

Nursery/Landscape Individuals

1st

Cecilia Ruiz Perris

2nd

Daniel Van Patten Perris

3rd

Jocelyn Martinez Perris

4th

Marina Payan Perris

5th

Cassidy Steenbock Heritage

6th

Juan Lemus Fallbrook

7th

Richie Sherman Fallbrook

8th

Juan Hernandez Heritage

9th

Amanda Anderson Heritage

10th

Abigail Banks Heritage

 

Nursery/Landscape Teams

1st

Perris

2nd

Heritage

3rd

Fallbrook
4th Indio
5th Heritage

 

Small Engines High Individuals  

1st

Austin Zendejas Holtville

2nd

Matthew Kelly Poway

3rd

Sam Francis-Saks Valley Center

4th

Eric Tellez Holtville

5th

Dylan Test Valley Center

6th

Garrett Barton Poway

7th

Marcus Batthraw Holtville

8th

Dane Skriloff Poway
9th Kerigan McCaffree Valley Center
     


Small Engines High Teams  

1st Valley Center
2nd Poway
3rd Holtville


Specialty Animal High Individuals  

1st

Courtney Cobb Hemet

2nd

Patty Garcia Buena Park

3rd

Rainey Reedy Heritage

4th

Allison Donnell Hemet

5th

Katie Holmquist Heritage

6th

Brandon Peterson Hemet

7th

Frank Rodriguez Buena Park

8th

Hannah Meyers Heritage

9th

Flor Espino Fallbrook

10th

Chandler Reller Heritage


Specialty Animal High Teams  

1st Hemet
2nd Heritage A
3rd Buena Park
4th Heritage B
5th Fallbrook B

 

Vegetable Contest High Individuals  

1st

Ashley Boucher Heritage

2nd

Ashley Therien San Marcos

3rd

Sergio Jimenez Heritage

4th

Bailey Cane San Marcos

5th

Danielle Mahr Fullerton

6th

Emmz Guzman Fullerton

7th

Dominique Salitre Rubidoux

8th

Athena Wingate Fullerton

9th

Jose Torres Heritage

10th

Mary Lynn Greeley Fallbrook


Vegetable Contest High Teams   

1st Heritage
2nd San Marcos
3rd Fullerton
4th El Camino
5th Rubidoux

Copyright 2013