Riverside Section
Contest Results
2012-2013


Officers Opening/Closing Ceremonies

Gold

Heritage

Gold

Hemet

Gold

Elsinore

Gold

West Valley

Gold

San Jacinto

Gold

Rubidoux

Gold

Norco

Gold

Indio

Gold Jurupa
Silver Norte Vista

 

Officers Opening/Closing Individuals

President

Rubidoux

 

Vice President

Hemet

 

Secretary

Norco

 

Treasurer

Hemet

 

Reporter

West Valley

 

Sentinel

Heritage

 

 

Open Division - Opening/Closing Ceremonies

Gold

Heritage

Silver

Norco

Silver

Rubidoux

Silver

Hemet

 

Open Opening/Closing Individuals

President

Heritage

 

Vice President

Rubidoux

 

Secretary

Norco

 

Treasurer

Heritage

 

Reporter

Norco

 

Sentinel

Hemet

 

 

Novice Opening/Closing Ceremonies

Gold

Heritage - Blue

Gold

Rubidoux

Silver

Heritage - Gold

 

Novice Opening/Closing Individuals

President

Rubidoux

 

Vice President

Rubidoux

 

Secretary

Heritage - Blue

 

Treasurer

Heritage - Gold

 

Reporter

Heritage - Blue

 

Sentinel

Rubidoux

 

 

Creed Recitation

1st

Jade Tower

Rubidoux

2nd

Alexander Gallardo

Indio

3rd

Madison Dollarhide

Rubidoux

4th

Arlene Rodriguez

Norco

5th

Trinity Kenny

Norte Vista

 

Best Informed Greenhand - Individuals

1st

Jocelyn Ornelos

Heritage

2nd

Amber Thompson

Heritage

3rd

Ashley Reilly

Heritage

4th

Alexander Gallardo

Indio

5th

Jade Towner

Rubidoux

6th

Edi Aquino

Norte Vista

7th

Savanna Valverde

Norte Vista

8th

Trinity Kenny

Norte Vista

9th

Seiri Samaguey

Indio

10th

Isabel Lua

Perris

 

Best Informed Greenhand - Chapters

1st

Heritage

2nd

Norte Vista

3rd

Indio

4th

Rubidoux

5th

Heritage B

 

Novice Job Interview

1st

Allison Silveria

Rubidoux

2nd

Brianna Norris

Norte Vista

3rd Kamaile Middleton Anza-Hamilton
4th Autumn Lassen Anza-Hamilton
5th Diana Rivera Norte Vista
6th Vincent Brumitt Rubidoux

 

Advanced Job Interview

1st

Briana Wilmoth

Norco

2nd

Eileen Desmond

Norco

3rd

Sydney Owensby

Norco

4th

Elizabeth Hudson

Hemet

5th

Ruben Quezada

Norte Vista

6th Emmanuel Arias Norte Vista
7th Tonya Cruz Rubidoux
8th Dominique Salitre Rubidoux

 

Advanced Prepared Public Speaking

1st

Abigail Porter

San Jacinto

2nd

Rainey Reedy

Heritage

3rd

Hannah Mayes

Heritage

4th

Jennifer Lopez

Perris

5th Jocelyn Martinez Perris
6th Santiago Lopez Rubidoux

 

Novice Extemporaneous Speech

1st

Savanah Schwellinger

Perris

 

Advanced Extemporaneous Speech

1st

Cassidy Steenbock

Heritage

2nd

Chandler Beller

Heritage

3rd

Daniel Van Patten

Perris

4th

Stephanie Reilly

Heritage

5th

Kathy Yuelapuan

Hemet

 

Advanced Parliamentary Procedure

1st

Perris

2nd

Hemet

 

Novice Parliamentary Procedure

 

1st

Perris

 

 

Impromptu Contest Individuals

 

1st

Latisha Fielder

Perris

2nd

Emily Hamblin

Perris

3rd

Araceli Gutierrez

Rubidoux

4th

Trace Brown

Norco

5th

Kirkland Mathews

Heritage

6th

Ciana McAllister

Heritage

7th

Breanna Glasco

Norte Vista

8th

Monica Acosta

Perris

9th

Tristen Meyke

Norte Vista

 

COOP Quiz

1st

Cecilia Ruiz

Perris

2nd

Zach Teich

Perris

3rd

Miguel Ramirez

Perris
4th Miguel Torrez Indio
5th Miranda Frey Anza-Hamilton

 

Chapter COOP Quiz

1st

Perris

 

2nd

Indio

 

3rd

Norte Vista

 

 


Copyright 2013