Southern Region
Proficiency Award

Recipients 2015

*Regional Winner

Proficiency Area Chapter
Agricultural Education 
Destinnee Hernandez* Buena Park
Ag. Mechanics Design and Fabrication
Megan Smedley Holtville
Dustin Suttles* El Capitan
Cordell Smith San Jacinto
Marcus Wood Sonora
Robby Gonzalez Palmdale
Ag. Mechanics Repair and Maintenance - Entrepreneurship
Andrew Holemo* Fallbrook
Ag. Mechanics Repair and Maintenance - Placement
Ralph Eastham* El Capitan
Agricultural Processing
Isaac Varela* Fallbrook
Agricultural Sales Entrepreneurship
Blake Jackson* El Capitan
Agricultural Sales Placement
Dylan Vockrodt* El Capitan
Sydney Owensby Norco
Agricultural Services
John Tamayo Holtville 
Josh Aguirre El Capitan
Konnor Radewald* Serrano
Agriscience Research Integrated Systems
Daniel McMullen* El Capitan
Beef Production Entrepreneurship
Ivanna Vallejo Holtville
Mackenzie Briel* Mtn. Empire
Konnor Radewald Serrano
Amanda Jacobs Buena Park
Beef Production Placement
Dillon Kelley* El Capitan
David Reyes Sonora
Dairy Production Entrepreneurship
Yesenia Garcia Calexico
Dairy Production Placement
Brock Roland El Capitan
Chantelle Barlow* Sonora
Diversified Agricultural Production
Cassandra Flores Calexico
Kennady Wagner* El Capitan
Diversified Horticulture
Juan Lemus* Fallbrook
Diversified Livestock Production
Xitlaliti Gomez Calexico
Mackenzie Briel* Mtn. Empire
Adriana Coonce Serrano
Jasmine Shuey San Jacinto
Julio Aranda Buena Park
Environmental Science & Natural Resources 
Brock Roland* El Capitan
Equine Science Entrepreneurship
Tera Galea El Capitan
Sydney Mycroft* Sonora
Equine Science Placement
Mitchell Niemi El Capitan
Sara Sullivan* Lucerne Valley
Ivy Clarivel-Menjivar Sonora
Fiber/Oil Crop Production
Lauren Lydick* Holtville
Forage Production
Brock Roland El Capitan
Jack Grizzle* Holtville
Forest Management & Products
Jacob Eyaud* Poway
Tadd Patterson Lucerne Valley
Sean Randal Heritage
Thomas Ryan Don Lugo
Goat Production
Raul Gutierrez Calexico
Faith Baker Heritage
Sarah Jane Fahrmeier Sonora
Tanya Enlow* Fallbrook
Home and/or Community Development
Bulmaro Bribiesca* Sonora
Landscape Management
Robbie Fryhling El Capitan
Brian Rodriquez* Buena Park
Nursery Operations
Alyssa Perez* Sonora
Outdoor Recreation
Aaron McCranie* El Capitan
Pomology - Entrepreneurship/Placement
Alexis Carvajal* Buena Park
Poultry Production
Carlos Lopez Calexico
Tatiana Woliung* El Capitan
Ashley Reilly Heritage 
Julio Aranda Buena Park
Sheep Production
Christian Velasquez Calexico
Sarah Drown* Ramona
Adriana Coonice Serrano
Mia Russell Buena Park
Small Animal Production & Care
Sergio Dominguez Calexico
Garrett Rebarchek El Capitan
Katie Bohnsack Serrano
Catherine O'Donnell Elsinore
Abigail Navarrete* Sonora
Specialty Animal Production 
Brendon Taylor  Holtville 
Amanda Morrison* Mtn. Empire
Desiree Pulido Palmdale 
Specialty Crop Production
Kristein Isham* San Pasqual 
Swine Production Entrepreneurship
Victoria Anderson Holtville
Kennady Wagner El Capitan
Adriana Coonce* Serrano
Amanda Jacobs Buena Park
Swine Production - Placement
Robbie Fryhling El Capitan
Alexis Maganzini La Habra
Amber Thompsen* Heritage
Turf Grass Management
Danny Fonseca* Sonora
Vegetable Production
Harrison Bauer* Valley Center
Veterinary Science
Mikaela Reed El Capitan
Olivia Rohmer* Sonora
Wildlife Production & Management 
Alyssa May Smith* La Habra

Copyright 2014