Southern Region
Contest Results 2015



Creed Recitation
1. Mikai Sun Sunny Hills
2. James Hoffman Norco
3. Jasmine Ramirez Buena Park
4. Jessica Ibarra Norco
5. Sydney Porter Fallbrook
6. Samantha Marcus Apple Valley
7. Arianna Meyers Buena Park
8. Baylee York Brawley
9. Carmen Gutierrez Calexico
10. Sydney Lopez All Tribes



Job Interview
1. Jason Stone Escondido
2. Sydney Owensby Norco
3. Savannah Cierley Blythe
4. David Reyes Sonora
5. Andrea Amavisa Brawley
6. Catherine Hale Escondido
7. Angel Carrillo Perris
8. Sierra Courtney Fullerton
9. Smauel Looper Apple Valley
10. Pedro Carreno Littlerock

Novice Job Interview
1. Haley Ellis-Costa Rubidoux
2. Michelle Villegas Rubidoux



Prepared Public Speaking
1. Isaac Varela Fallbrook
2. Jasmine Shuey San Jacinto
3. James Scharton Covina
4. Summer Call Apple Valley
5. Emily Hamblin Perris
6. Jocelyn Ornelas Heritage
7. Mackenize Briel Mtn. Empire
8. Breanna Uyeno Sunny Hills
9. Aireana Moreno Serrano
10. Courtney Trunbull Lucerne Valley

Novice Prepared Public Speaking
1. Grace Lindsey Mtn. Empire
2. Alicia Eyraud Mtn. Empire
3. Stacey Rodarte Escondido



Extemporaneous Speaking
1. Bailey Cain San Marcos
2. Kealoha Leonui Poway
3. Jade Towner Rubidoux
4. Justin Nichols Lucerne Valley
5. Armando Nevarez Holtville
6. Logan Allebes Serrano
7. Aiden Renner Serrano
8. Julio Aranda Buena Park
9. Alisa Ruacho Imperial
10. Bryson Loomis Hemet

Novice Extemporaneous Speaking
1. Alex Guillin Blythe
2. Faith Baker Heritage
3. Esmeralda Caaby Imperial
4. Kailani Koahou Heritage
5. David Nevarez Warner
6. Anthony Silva Holtville
7. Kassandra Atkins Warner



Impromptu
1. Alexa Walkovitz Lucerne Valley
2. Haley Wilcox Heritage
3. Valerie Craig Fallbrook
4. Alexis Nunez Westminster
5. Sarah Drown Ramona
6. Joshua Gomez Westminster
7. Becca Altamirano Brawley
8. David Chapman Westminster
9. Matisen Negrette Apple Valley
10. Holly Debenham El Capitan

Novice Parliamentary Procedure 
1. Escondido  
2. Fallbrook  
3. Jurupa Valley  
4. El Capitan  
5. Mtn. Empire  

Advanced Parliamentary Procedure 
1. Fallbrook  
2. El Capitan  
3. Ramona  
4. Calexico  
5. Mtn. Empire  

Novice Parliamentary Procedure 
Outstanding Team Member
Calexico Bryan Plascencia
Escondido Jordan Arizmendi
El Capitan Megan Bishop
Fallbrook Collin Kooyman
Mtn. Empire Katlyn Barath
Jurupa Valley Kyle Dayton

Advanced Parliamentary Procedure 
Outstanding Team Member
El Capitan Angelica Haynes
Ramona Sarah Drown
Calexico Raul Gutierrez
Escondido Ashley Moody
Perris Emily Hamblin
Falllbrook Isaac Varela
Mtn. Empire Allison Weiss

Scrapbook
1. Mountain Empire  
2. El Capitan  
3. Buena Park  
4. Escondido  
5. Norte Vsita  

Program of Activities
1. Warner Springs  
2. Sunny Hills  
3. Indio  
4. Escondido - San Pasqual  


Copyright 2015