San Diego Section
Contest Results
2014-2015

 

Advanced Opening/Closing Ceremony

 

Rank Chapter Outstanding Officer
1. Escondido Treasurer
2. Poway President
3. Orange Glen Vice President
4. Fallbrook Vice President
5. El Capitan Vice President
6. Vista President
7. Ramojna Secretary
8. Warner Springs Vice President
9. Mtn. Empire President
10. San Marcos President
11. Valley Center President
12. All Tribes Reporter
13. San Pasqual Vice President

 

Open Division -  Opening/Closing Ceremony

 

Rank Chapter Outstanding Officer
1. Fallbrook Reporter
2. El Capitan B Vice President
3. El Capitan A Sentinel
4. Escondido B President
5. Mtn. Empire A Vice President
6. Fallbrook Red Treasurer
7. Warner Springs President
8. Escondido A President
9. Fallbrook gold Vice President
10. San Pasqual B Vice President
11. San Pasqual A Sentinel
12. Mtn. Empire B Vice President
13. Escondido C Vice President
14. Poway Treasurer
15. Valley Center Treasurer
16. Ramona Secretary

 

Novice Opening/Closing Ceremony

 

Rank Chapter Outstanding Officer
1. Fallbrook A Secretary
2. Escondido B President
3. Warner Springs Secretary
4. All Tibes President
5. El Capitan A Sentinel
6. Fallbrook B Vice President
7. El Capitan B President
8. Fallbrook C Sentinel
9. Escondido A President
10. El Capitan C President
11. Mtn. Empire B Reporter
12. Valley Center Sentinel
13. Mtn. Empire Secretary

 

 

Creed Recitation  

 

1st Sydney Porter Fallbrook
2nd Ryan Love El Capitan
3rd Sydney Lopez All Tribes
4th Elizabeth Mellott Escondido
5th Shea Drohan Escondido


Job Interview  

 

1st Jason Stone Escondido
2nd Yostapol Phadungyan Warner Springs
3rd Catherine Hale Escondido
4th Leanna Little Dog Fallbrook
5th Katie Mandrusiak Poway

 
Advanced Prepared Public Speaking  

 

1st Isaac Varela Fallbrook
2nd Mackenzie Briel Mtn. Empire
3rd Taylor Frazier Fallbrrok
4th Ava Williamson Ramona
5th Maddey Daniels Mtn. Empire


Novice Extemporaneous Speech  

 

1st David Nevarez Warner Springs
2nd Kassandra Atkins Warner Springs


Advanced Extemporaneous Speech  

 

1st Kealoha Leonui Poway
2nd Kate Goldberg Poway
3rd Courtney Ovellett San Marcos
4th Bailey Cain San Marcos
5th Flor Espino Fallbrook

 

Impromptu Speaking  

 

1st Valerie Craig Fallbrook
2nd Sarah Drown Ramona
3rd Holly Debenham El Capitan
4th John Phillips Mtn. Empire
5th Madison Bivin San Marcos

 

Best Informed Greenhand - Chapter

 

1st Fallbrook  
2nd Escondido  

 

Best Informed Greenhand - Individuals

 

1st Sydney Porter Fallbrook
2nd Collin Kooyman Fallbrook
3rd Elizabeth Melott Escondido
4th Victor Infante Fallbrook
5th Jordan Arizmendi Escondido

 

 

Novice Parli Pro

 

1st Escondido  
2nd Fallbrook  
3rd Mtn. Empire  
4th El Capitan  

 

Advanced Parli Pro 

 

1st El Capitan B  
2nd Escondido  
3rd El Captian A  
4th Fallbrook  
5th Mtn. Empire  
6th Ramona  

 

COOPS

 

1st Maribel Reyes Warner Springs
2nd Tanya Enlow Fallbrook
3rd Maddy O'Brien Escondido
4th Yotsapol Phadungyan Warner Springs
     


Chapter - COOPS

 

1st Warner Springs    
2nd El Capitan    
3rd Escondido    
4th Fallbrook    
5th Mtn. Empire    

 


Copyright 2015