San Diego Section
Field Day Results
2015

Individual Small Engines

1st Alex Asmya Poway       
2nd Alec Bergman Poway
3rd Nathan Valdez Ramona
4th Ruan Steed Poway
5th Tommy Hulan Poway
6th Than Pham Poway
7th Hector Sanchez Calexico
8th Max Moreno Calexico
9th Gerardo Rodriguez Calexico
10th Dane Long Escondido

Team Small Engines
1st Poway
2nd Calexico
3rd Poway B
4th Escondido

Individual Farm Power

1st Andrew Holemo Fallbrook   
2nd Kyle Cherry Escondido
3rd Cole Latimar Fallbrook
4th Morgan Weirsma Escondido
5th Javier Cortes Escondido
6th Chrisitan Borchard Escondido
7th Joseph Morrison Escondido
8th Hayden johnson Escondido
9th Kasin Martin Escondido
10th Evan Hildreth Escondido

Team Farm Power

1st Fallbrook
2nd Escondido - A
3rd Escondiso - B
4th Escondido - C
5th Escondido - E

Individual Farm Records
1st

Courtney Kirk

El Capitan
2nd Angelica Haynes El Capitan
3rd Julian Maldanado Mtn. Empire
4th Taryn Sehnert Fallbrook
5th Esmeralda Gabay Imperial
6th Collin Kooyman Fallbrook
7th Elizabeth Garcia El Capitan
8th Jesus Mejia Calexico
9th Hiram Olivarria Mtn Empire
10th Alexis Zina Imperial
Perris

Team Farm Records
1st El Capitan
2nd Fallbrook
3rd Imperial
4th Mtn. Empire
5th Valley Center

Individual Best Informed Greenhand
1st Srah Grizzle Holtville
2nd Cora Lavrence Heritage
3rd Ash Laidlaw Warner Springs
4th Desert Laidlaw Warner Springs
5th Amy Larios Holtville
6th Colby Chambers Holtville
7th David Lopez Holtville
8th Ruben Reyes Warner Springs
9th Rebecca Vazquez Orange Glen
10th Dylan Tharp Orange Glen

Team Best Informed Greenhand

1st Holtville
2nd Warner Springs
3rd Menifee-Heritage B
4th Orange Glen
5th Escondido

Individual Vegetables Judging

1st CJ Moore Heritage
2nd Dakota Dickey Heritage
3rd Hannah Evans Fullerton    
4th Jordyn Rodriguez Fullerton    
5th Erin Mauer Fullerton
6th Karla Monroy Heritage
7th Megan Hsu Sunny Hills
8th Albert Sumaya Heritage
9th Kevin Alcaraz Fallbrook
10th Max Horan Fullerton

Team Vegtables Judging

1st Heritage
2nd Fullerton
3rd Fallbrook
4th Fullerton B
5th Sunny Hills

Individual Vet Science  

1st Amber Thompson Heritage
2nd Jocelyn Ornelas Heritage
3rd Faith Baker Heritage
4th Melanie Magdaleno Calexico
5th Maddison Webb Heritage
6th Flor Espino Fallbrook
7th Ashley Reilly Heritage
8th Carmen Gutierrez Calexico
9th Oscar Rolon Sonora
10th Daisy Perez Calexico

Team Vet Science

1st Heritage - A
2nd Heritage - B
3rd Fallbrook
4th Calexico
5th Fullerton

Individual Nursery/Landscape

1st Sean Randall Heritage
2nd Kailani Koahou Heritage
3rd Jared Brandt Heritage
4th Anthony Wright Heritage
5th Jenna Julson Heritage
6th Adrian Diaz Perris
7th Sage Drohan Escondido
8th Kelsi Cisney Heritage
9th Alix Moore West Valley
10th Johana Orozco Perris

Team Nursery/Landscape

1st Heritage A
2nd Heritage - B
3rd Perris
4th West Valley
5th Indio

Individual Floriculture  
1st Elizabeth Kaviannian Norco A
2nd Arlen Rodriguez Norco A
3rd Bailey Sanders Norco B
4th Aleena Duran Indio
5th Alexa Barbin Escondido
6th Alexyah Duran Indio
7th Seth Grundmeyer Norco B
8th Alyssa Timoschuk Norco A
9th Brianna Lautzenheiser Escondido
10th Victoria Price Fallbrook

Team Foriculture
1st Norco A
2nd Norco B
3rd Indio
4th Escondido A
5th San Marcos

Individual Livestock
1st Armando Nevarez Holtville
2nd Harrison Bauer Valley Cneter
3rd Haley Wilcox Heritage
4th Audrey Greenwood Fallbrook
5th Fisher Oveross El Capitan
6th Amy Pittman San Marcos
7th Joseph Pauley Hemet
8th Jesus Ruiz San Marcos
9th Thomas Huls Hemet
10th ESydney George El Capitan

Team Livestock
1st San Marcos
2nd Valley Center
3rd El Capitan
4th Holtville
5th Escondido


Copyright 2015