Hemet Field Day
Results 2017

Livestock Team
1st El Capitan A
2nd Jurupa Valley
3rd El Capitan B
4th Menifee-Heritage A
5th Hemet

Livestock Individual
1st Blake Jackson El Capitan
2nd Pati Herrera El Capitan
3rd Kyle Dayton Jurupa Valley
4th Anne Signore El Capitan
5th Trey Collins El Capitan
6th Catherine Mellowtt El Capitan
7th Dakota Sims Menifee-Heritage
8th Warren Dayton Jurupa Valley
9th Cristian Ochoa Rubidoux
10th Morgan Quick

Floral Team
1st Norco A
2nd Norco B
3rd San Pasqual
4th Escondido
5th El Capitan

Floral Individual
1st Alyssa White Norco
2nd Magali Cruz San Pasqual
3rd Rafael Pacheo San Pasqual
4th Seth Grundmeyer Norco
5th Alyssa Timoshuk Norco
6th Jake Foshot Norco
7th Jessica Brown Norco
8th Isabelle Holder Norco
9th Alexa Serrano Escondido
10th Brenda Salas Escondido


Veterinary Science Team
1st Menifee-Heritage
2nd Perris A
3rd West Valley
4th Escondido A
5th Hemet A

Veterinary Science Individual

1st Faith Baker Menifee-Heritage
2nd Makaela VanDevrugt Menifee-Heritage
3rd Katelyn Gverena West Valley
4th Tori Pederson Escondido
5th Brianne Shannon Mission Viejo
6th Rebecca Rodriguez San Pasqual
7th Cinthia Naylor Hemet
8th Crystal Estrela Perris
9th Leslie Noriega Perris
10th Michelle Difatta West Valley


Nursery Team
1st Menifee-Heritage
2nd Perris
3rd Escondido
4th West Valley

Nursery Individual

1st Kailani Kaohou Menifee-Heritage
2nd Jenna Julson Menifee-Heritage
3rd Anthony Wright Menifee-Heritage
4th Adrian Diaz Perris
5th Kelsi Cisney Menifee-Heritage
6th Nayely Sandoval Perris
7th Bailey Samson Menifee-Heritage
8th Giselle Alejandre Perris
9th Charlie Rise Escondido
10th Alix Moore West Valley

Farm Power Team
1st Menifee-Heritage
2nd El Capitan
3rd Escondido A
4th Escondido B
   

Farm Power Individual
1st RJ Sheedy Menifee-Heritage
2nd Kasin Martin Escondido
3rd Cole Dexheimer El Capitan
4th Joshua Tavolazzi El Capitan
5th McCoy Castano El Capitan
6th Tanner Paquette El Capitan
7th Matt Rosales Menifee-Heritage
8th Megan Alexander Menifee-Heritage
9th Shea Drohan Escondido
10th Eric Hiatt Escondido

Vegetable Team

1st Perris
2nd Sunny Hills
3rd Hemet
4th Heritage
5th San Jacinto

Vegetable Individual

1st Mikai Sun Sunny Hills
2nd Isuara Soto Perris
3rd Gabriella Plantillaz Perris
4th Sophia Aulbach Menifee-Heritage
5th Jordan Hernandez Hemet
6th Luis Carillo Sunny Hills
7th Carson McGlothlen Hemet
8th Maraih Harper Hemet
9th Tyler Moore Hemet
10th Italia Plantillaz Perris

BIG Team

1st Menifee-Heritage
2nd El Centro
3rd Warner Springs
4th Mission Viejo

BIG Individual

1st Taylor Payne Menifee-Heritage
2nd Emilee Woodward Menifee-Heritage
3rd Ronnie Titus Menifee-Heritage
4th Nitasha Drake Warner Springs
5th Madison Mills El Centro
6th Samantha Reilly Menifee-Heritage
7th Kandyce Johnson El Centro
8th Bella Dickinson El Centro
9th Azaveya Tavala Mission Viejo
10th Cornell Fuqua Redlands Grove



Copyright 2017