Riverside Section
Contest Results
2016-2017

 

Novice Opening/Closing Ceremonies

 

Gold Teams
Norte Vista

Silver Teams
Norco
Hemet

 

Novice Opening/Closing Ceremonies

Outstanding Officers

 

President Norco
Vice President Norte Vsita
Secretary Norte Vista
Treasurer Norco
Reporter Hemet
Sentinel Norco

 

Advanced Opening/Closing Ceremonies

 

Gold Teams  
Heritage  
Norte Vista
   
Silver Teams  
Hemet  
Perris  
Norco  
Indio  
Jurupa Valley  
San Jacinto  
Rubidoux  

 

Advanced Opening/Closing Ceremonies

Outstanding Officers

 

President Heritage
Vice President Norte Vista
Secretary San Jacinto
Treasurer Heritage
Reporter Hemet
Sentinel Rubidoux

 

Officer Opening/Closing Ceremonies

 

Gold Teams  
Heritage  
Indio  
Norte Vista  
   
Silver Teams  
Hemet  
Elsinore  
Coachella Valley  
Jurupa Valley  
Norco  
Rubidoux  
West Valley  
San Jacinto  

 

Officer Opening/Closing Ceremonies

Outstanding Officers

 

President Coachella
Vice President Heritage
Secretary San Jacinto
Reporter Rubidoux
Treasurer West Valley
Sentinel Elsinore

 

Impromptu

1st Lydia Miramontes Elsinore
2nd Isaac Martin Del Campo Jurupa Valley
3rd Vanessa Guox Norte Vista
4th Nicole Scott Jurupa Valley
5th Cassandra Ponce San Jacinto

 

Novice Job Interview

1st Cecilia Mandujano Perris
2nd Ashlyn Branka Hemet
3rd Alexander Nowicke Elsinore
4th Hannah Lieb Elsinore

 

Job Interview

1st Graham Robertson Norco
2nd Guadalupe Reyes Rubidoux
3rd Mariah Harper Hemet
4h Seth Grundmeyer Norco
5th Isuaro Soto Indio

 

Creed Speaking

1st Izabelle Henrickson Norco
2nd Megan Silva Elsinore
3rd Serena Estrella Norco
4h Amaya Munoz Coachella Valley
5th Alexis Gullotto Perris

 

Extemporanous Public Speaking

1st Farih Baker Heritage
2nd Meliza Guox Norte Vsita
3rd Kailani Koahou Heritage
4h Katelyn Guerena West Valley
5th Maegen Gutierrez Elsinore

 

Novice Extemporaneous Public Speaking

1st Cecilia Mandujano Perris
2nd Jaysen Quaid Heritage
3rd Gus Gonzalez Elsinore

 

Prepared Public Speaking

1st Kyle Dayton Jurupa Valley
2nd Jenna Julson Heritage
3rd Maria Cano Norte Vista
4th Charles Lopez Rubidoux
5th Judith Zavala Norte Vista

 

Novice Prepared Public Speaking

1st None  
2nd    
3rd    

 

Best Informed Greenhand - Chapter

1st Menifee-Heritage A  
2nd Rubidoux  
3rd Menifee-Heritage B  
4h    

 

Best Informed Greenhand

1st Taylor Payne Menifee-Heritage
2nd Emilee Woodward Menifee-Heritage
3rd Samantha Reilly Menifee-Heritage
4h Ronnie Titus Menifee-Heritage
5th Kyle Snyder Menifee-Heritage

 

COOP Quiz

1st Faith Baker Menifee-Heritage
2nd Hayley Wilcox Menifee-Heritage
3rd Kailani Kaahou Menifee-Heritage
4h Anthony Wright Menifee-Heritage
5th Guadalupe Reyes Rubidoux

 

COOP Quiz - Chapter

1st Menifee-Heritage A  
2nd Rubidoux  
3rd Norte Vista  
4th Perris  
5th    

 

Novice Parlimentary Procedure

1st San Jacinto  

 

Advanced Parlimentary Procedure

1st Hemet  
2nd Jurupa Valley  
3rd San Jacinto  

 

 


Copyright 2017