Heritage Field Day
Results 2017

Livestock Team
1st Heritage
2nd Jurupa Valley
3rd Escondido A
4th El Capitan
5th Escondido B

Livestock Individual
1st Kyle Dayton Jurupa Valley
2nd Michael Sumaya Heritage
3rd Payton Askins El Capitan
4th Sam McCabe Escondido
5th Daniela Vera Heritage
6th Sydney George El Capitan
7th Saul Ceballos Coachella Valley
8th Belle Worbington Escondido
9th Bryan Vallejo Heritage
10th Sam Serrano Escondido

Floral Team
1st Norco A
2nd Buna Park A
3rd Norco B
4th Buena Park B
5th Coachella Valley

Floral Individual
1st Alyssa Timoschuk Norco A
2nd Alyssa White Norco A
3rd Isabella Holder Norco A
4th Yesenia Tellez Buena Park A
5th Jake Fosnot Norco A
6th Seth Grundmeyer Norco B
7th Britney Williams Buena Park A
8th Zaia Bowden Norco B
9th Alexander Aguliar Buena Park A
10th Brian Velasquez Buena Park A


Veterinary Science Team
1st Perris A
2nd Escondido A
3rd Hemet A
4th Perris B
5th Heritage Blue

Veterinary Science Individual

1st Keeley Polonia Holtville
2nd Julie Marroquin Perris
3rd Tori Pedersen Escondido
4th Ashlyn Branka Hemet
5th Carlos Ruiz Perris
6th Leslie Noriega Perris
7th Scott Prahl Perris
8th Hailey Baldwin Escondido
9th Julia Esparza Perris
10th Christopher Cortez Perris


Nursery Team
1st Heritage  A
2nd Perris - Green
3rd Heritage  B
4th West Valley
5th Hemet

Nursery Individual

1st Jenna Julson Heritage A
2nd Kelsi Cisney Heritage  A
3rd Nayely Sandoval Perris Green
4th Bailey Samson Heritage  A
5th Sarah Jensen Heritage  B
6th Emilee Woodward Heritage  B
7th Madison Feaster Heritage  B
8th Riley Eckburg Heritage  A
9th Jon Reyes West Valley
10th Evelyn Villarruel Perris Green

Farm Power Team
1st El Capitan A
2nd Heritage A
3rd Escondido A
4th Heritage  B
5th Holtville A

Farm Power Individual
1st Robert Sheedy Heritage
2nd Seth Hilfiker Holtville
3rd Kasin Martin Escondido
4th Taylor Adams El Capitan
5th Tanner Paquette El Capitan
6th McCoy Costanos El Capitan
7th Wyatt Wilcox Heritage
8th Christian Bouchard Escondido
9th Seth Seieroe Heritage
10th Cason Roddy Escondido

Vegetable Team

1st Perris A
2nd Hemet
3rd Perris B
4th San Jacinto
5th Westminster

Vegetable Individual

1st Gabby Plantillaz Perris
2nd Jordan Hernandez Hemet
3rd Mikai Sun Sunny Hills
4th Isaura Soto Perris A
5th Carson McGlothlen Hemet
6th Cindy Sagahon Perris
7th Pamela Zavala San Jacinto
8th Erick Duran Perris
9th Regina Damacio Westminster
10th Jazalynn Mazariegos Heritage

BIG Team

1st Heritage
2nd Jurupa Valley
3rd Escondido
4th Westminster

BIG Individual

1st Rylee Chapman Heritage
2nd Airyn Hall Jurupa Valley
3rd Allison Cave Escondido
4th Rylee Sierert Jurupa Valley
5th Sharleen Tran Westminster
6th Jasmine Granados Escondido
7th Paola Jimenez Escondido
8th Zach Suddarth Jurupa Valley
9th James Navarro Escondido
10th Sara Mayes Heritage



Copyright 2017