Southern Region FFA



Southern Region
Contest Results 2018
Creed Recitation

1. Taryl Townsend Mountain Empire
2. Luz Rios Brawley
3. Shaun Im Sunny Hills
4. Lana Leonard Apple Valley
5. Jazlyn Butler Imperial
6. Saul Ceballos Coachlella Valley
7. Kayla Harvey El Capitan
8. Christina Checki Apple Valley
9. Alexis Spencer Sonora
10. Erin Irizarry La Habra

Job Interview


1. Hailey Baldwin Escondido
2. Edwin Madrid Buena Park
3. Alyssa Timoschuk Norco
4. Ryan Steed Poway
5. Nicole Arias Julian
6. Cecilia Mandujano Perris
7. Seth Grundmeyer Norco
8. Lauren Lee Apple Valley
9. Malei Tipton Imperial
10. Brian Velasquez Buena Park

Novice Job Interview


1. Haylee Ray Imperial
2. Joselyn Martinez Imperial
3. Jeremyah Bradley West Valley
4. Hollie Lopez Lucerne Valley
5 Marlene Ramirez Norte Vista

Prepared Public Speaking


1. Kyle Dayton Jurupa Valley
2. Allysa White Norco
3. Mriam Alvarado Antelope Valley
4. Kaise Rushing Sunny Hills
5. Keeley Poloni Holtville
6. Shea Medford El Capitan
7. Jenna Julson Heritage
8. Sabrina Pavon Inperial
9. Clarrise-Chloe Hamby Sunny Hills
10. Daniela Martin Antelope Valley

Novice Prepared Public Speaking


1. Annabella Braswell Mtn. Empire
2. Melany Lopez Holtville

Extemporaneous Speaking



1. Mikai Sun Suuny Hills
2. Anna Grulikowski Mission Viejo
3. Esmeralda Caabay Imperial
4. Issac Martin Del Campo Jurupa Valley
5. Luke Scannell Poway
6. Kelsi Cisney Heritage
7. David Lopez-Larios Holtville
8. Sarh Grizzle Holtville
9. Samantha Stewart La Habra
10. Katelyn Johnson Apple Valley


Novice Extemporaneous Speaking



1. Will Walden Poway
2. Caden Ortmeier Escondido
3. Devon Diamond Ramona

Impromptu


1. Zach Paddilla Ramona
2. Liam Shannon Misison Viejo
3. Ricardo Mendez Holtville
4. Jessica Friley Brawley
5. Emma Thorpe El Capitan
6. Tori Hammork Mision Viejo
7. Emilee Woodward Heritage
8. Clayton Guy Mtn. Empire
9. Hannah Kunkle Apple Valley
10. Matthew Redding Lucerne Valley

Novice Parliamentary Procedure 
1. Escondido A
2. Mtn. Empire
3. Ramona
4. Escondido B
5. El Capitan

Novice Parliamentary Procedure 
Outstanding Team Member
Elizabeth Yost El Capitan
Caden Ortenmeir Escondido A
Hillary Delie Escondido B
Tyler Paper Lakeside A
Madison Nichols Lakeside B
Clayton Guy Mtn. Empire
Ally Voss Ramona

Advanced Parliamentary Procedure 
1. Escondido A
2. El Capitan B
3. Fallbrook
4. El Capitan A
5. Jurupa Valley

Advanced Parliamentary Procedure 
Outstanding Team Member
Sydney George El Capitan A
Haley Attig El Capitan B
Hailey Baldwin Escondido A
Jackie Granados Escondido B
Lorience Reyna Escondido C
Collin Kooyman Fallbrook
Kyle Dayton Jurupa Valley
Ali Trujillo Mtn. Empire
Johan Beene Ramona

Scrapbook
1st El Capitan
2nd Fallbrook
3rd Escondido
4th Norte Vista
5th Ramona

Program of Activities
1. Holtville
2nd Wetminster
3rd Sunny Hills
4th Indio
   

Chapter Website
1. Westminster
2nd Indio
3rd Buena Park
4th Sunny Hills
5th Apple Valley

Copyright 2018